Hubnutí a péče o sebe - 3 důvody, proč je odkládáme

hubnutí

Našimi nejčastějšími klienty jsou lidi od 40-ti do 65 let. Hodně z nich jsou ženy, které přišli na poslední chvíli. Některé přicházejí až tehdy, kdy je jejich nadváha nebo obezita začali omezovat. Chtějí řešit hubnutí, cítit se lépe a mít se více rádi. Na problém ale natrefíme hned na začátku – začnou hledat důvody, proč to odložit. Toto jsou jejich 3 nejčastější, dovolím si tvrdit, výmluvy.

Ze statistik vyplývá, že každý páty Čech má obezitu. Potíže s nadváhou má 53 procent Evropanů ve věku 18 a více let.  I přesto ručičku na váze nebere vážně a zlehčujeme význam zdravého hubnutí. Z okolitých zemí je na tom hůře už jen Maďarsko a Chorvatsko. 

Čas vs. hubnutí

Práce, rodina, starostlivost o domácnost, vlastní hobby. Každý máme jen 24 hodin na to, abychom to všechno stihli. Ale někdy se jednoduše nedá stihnout vše, co si naplánujeme. V tu chvíli je to o tom, co je naše priorita. Potřebuji uklidit celý dům, navařit tříchodové menu a strávit ještě hodinu na Facebooku? Nebo budu organizovat svůj čas pečlivěji a najdu si 60 minut i pro sebe?

Znají to fitness trenéry i my výživoví poradci – objednáte se na vstupní konzultaci a pak je pro vás náročné najít si čas. Řeknu vám, já vám rozumím, ale vím také, že hubnutí není o času – jde o to, že ještě jste se nerozhodli. Že tam chybí poslední díl skládačky a to je vaše sebedůvěra.

 

hubnutí vs. čas

 

Sebedůvěra

Možná máte za sebou hodně diet, možná jste zažili příšerný jojo efekt a hubnutí se nepovedlo. Máte strach jestli to zvládnete, nejste si jistí, zda opět nepohoříte. Pochybností můžete mít spoustu, protože hubnutí vyžaduje jisté změny a plánování, ale měli byste myslet na to, co vám to přinese. Bohužel, výsledky vašeho hubnutí nejsou vidět hned, jak je to třeba když si odbarvíte vlasy. Abyste se při pohledu do zrcadla cítili šťastnější, musíte vydržet měsíc, dva, možno i půl roku.

Ale věřte mi, stojí to za to. Sám jsem to zažil a rádi o tom mluví i naši klienti. To, že jsi koupíte o dvě čísla menší šaty možná zní jako maličkost, ale znamená to, že jste se zbavili pár kilo tuku, který obaloval vaše srdce, a to už něco znamená.

 

hubnutí ženy sebalaska

 

Peníze vs. hubnutí

Dalším důvodem, proč sami sebe klienti dávají na poslední místo, jsou peníze. Myslí si, že je to bude stát hodně a raději ušetří nebo si koupí něco, co jim udělá radost hned. Dobrá nálada z nákupu oblečení nebo kosmetiky ale trvá krátce. Povedené hubnutí vám nejenom, že zvedne náladu, ale zlepší krevní testy. 

Další úspora se projaví v lekárně. Sčetli jste si někdy, kolik vás stojí léky? Léky na diabetes, vysoký cholesterol a vysoký krevní tlak také nejsou zadarmo. Nemluvíc o letech, které nezdravým životním stylem ztratíte.

Znatelná je i ušetřená suma za doplňky výživy. Když budete mít ve stravě dostatek vitamínů a minerálů, nemusíte pravidelně kupovat vitamín C nebo B komplex. Stejně je to i s Omega 3 a 6 mastnými kyselinami, kterých můžete mít při správně poskládaném jídelníčku dostatek.

 

zdraví a peníze

 

Kolik stojí zdraví?

A co je vlastně více, než dlouhý život bez vážných zdravotních komplikací? Víte, koupit se dá všechno, ale zdraví ne. My vám můžeme pomoci, ale pak je to vždy na vás – jestli si vyberete kratší a lehčí cestu, nebo delší, ale o to plnohodnotnější a hezčí na konci.