Každodenní stres, úzkosti nebo deprese – jak na ně

stres, deprese

Deprese a poruchy nálady se staly světovým onemocněním číslo jedna. Stres a úzkost se staly téměř samozřejmostí.

Ano, tlak na pracovišti, obavy o rodinu, ekonomická nejistota. Lidé v minulosti byli také nešťastní nebo úzkostliví, a to z mnoha důvodů. Ale co se stalo, že antidepresiva dnes patří k nejčastěji předepisovaným lékům?

Deprese a zánět?

Velká dánská studie publikovaná v JAMA Psychiatry poukazuje na to, že deprese přímo korespondují se zánětem. Řada studií také poukazuje na vzájemný vztah mezi duševní poruchou a naším zdravím. 

Epidemiologické studie potvrdily vysokou souvislost mezi depresemi, stále častěji se vyskytujícími kardiovaskulárními onemocněními a metabolickým syndromem. Vztah je to obousměrný. 

Co se tedy stalo, že jsou úzkost, deprese a stres nyní tak časté?

Jednoduše řečeno – změny v našem stravování a v našem způsobu života, které podporují vznik a prohlubování chronického zánětu. Chronický zánět je proces, který pomalu poškozuje a ničí zdravé tkáně v každém orgánu, který postihne.

Chcete-li zlepšit své šance na spokojený a zdravý život, měli byste udělat jednoduché změny. Lékaři doporučují jíst více ovoce, zeleniny a olejnatých ryb, snížit množství smažených a grilovaných pokrmů, méně solit, redukovat alkohol, přestat kouřit.

Vyvážená, protizánětlivá strava tělo lépe vyživí a vy budete snadněji zvládat každodenní povinnosti.

Ale to všechno znamená jen první krok. Chcete-li dosáhnout lepších výsledků po delší dobu, užívání vhodných protizánětlivých doplňků se nevyhnete. Ale jak si vybrat mezi velkou nabídkou? Není to jednoduché. Rádi se podělíme o naše mnohaleté zkušenosti.

Přístup k životnímu stylu kombinující racionální stravu, přiměřenou fyzickou aktivitu a omezení stresu vylepšuje kvalitu života, omezuje chronický zánět a příčiny úmrtí. Zlepší zdraví a zkvalitní život.2

Přijďte zjistit, jaké máte možnosti a můžete se dozvědět:

  • Jaká je úroveň chronického zánětu v mém těle?
  • Jsem ohrožen metabolickým syndromem?
  • Jak zlepšit své zdraví?

Použité zdroje: 

– https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/25224897

– „Out of the Fire“ Dr. Paul Clayton