Měření na InBody - 6 zásad, které byste měli poznat

certifikovaná nutriční poradna

InBody je nástroj na měření složení těla. Je jedním z nejpřesnějších zařízení na analýzu aktuálního stavu těla z hlediska tuku, svalů, vody a jiných parametrů.  Své uplatnění InBody našlo v ambulancích lékařů, ve fitness centrech, v nutričních poradnách i během přípravy profesionálních sportovců. Jeho velkou výhodou je rychlé a pohodlné měření, které je při dodržení několika zásad hodně přesné.

Na jakém principu funguje měření InBody?

InBody diagnostické přístroje měří tělesné složení na základě bioimpedance. Na rozdíl od jiných zařízení, ale nevyužívají empirický odhad, což zaručuje, že výsledky nebudou zavádějící. InBody pracuje metodou DSM-BIA, což je metoda přímé segmentální multifrekvenční bioelektrické impedanční analýz. Měření využívá princip, který je založen na měření elektrického odporu jednotlivých tkání lidského těla.

inbody měření těla

Prio koho není měření Inbody vhodné?

Jekoliž měření probíhá za pomoci malého množství elektrického proudu, není vhodné pro těhotné ženy v prvním trimestru, pro osoby využívající kardiostimulátor nebo jiný implantovaný elektrický stimulátor nebo elektrické podpůrné životní systémy jako umělé srdce nebo plíce.

Zásady měření InBody, které zvyšují přesnost

  1. Před měřením na InBody nejezte a nepijte ideálně 2 hodiny.
  2. Omezte kávu a alkohol alespoň 12 hodin před měřením.
  3. Před měřením necvičte a nesportujte.
  4. Nesprchujte a nesaunujte se v den měření.
  5. Před měřením si nekrémujte ruce a nohy, když máte končetiny zpocené, je vhodné je otřít.
  6. Zajděte si na toaletu.

 

Co je ale nejdůležitější, podmínky prvního a následujících měření by měly být podobné.

Příklad: Když jste objednáni na měření odpoledne, ale den bez kávy si neumíte představit, dejte si kávu ráno a před dalším měřením to udělejte stejně.