prajzska nutri opava
výživový poradce bažan

Již 70% imunity máte ve střevech

Denně se ve svých nutričních poradnách setkáváme s klienty, kteří jsou obézní a mají hodně zdravotních problémů. Když nevíme, co se s tělem děje, doporučím vyšetření střevního mikrobiomu a krve. Nedávno u nás byla paní Jana, která chtěla zhubnout jen 7 kg. Nešlo jí to, protože z většiny jídel jí bylo špatně, byla „nafouklá“ nebo měla zácpu a bolesti břicha.

Když paní absolvovala analýzu krve a vyšetění střevního mikrobiomu, hned nám bylo jasné, proč je jí špatně z běžného jídla – složení její střevní mikrobioty bylo v nerovnováze a ty „správné bakterie“ zcela chyběly.

Vyšetření střevního mikrobiomu

Střevní mikrobiom (dříve nazýván mikroflóra) je pojmem zahrnujícím všechny mikroorganismy osidlující lidská střeva. 

Průměrná lidská střevní mikrobiota váží 1–2 kilogramy, je zastoupena přibližně 1000 druhy (v extrémních případech až 2500) a její složení ovlivňují faktory jako jsou strava, stres, životní prostředí, léky či dokonce způsob porodu.

Co ovlivňuje lidský střevní mikrobiom?

  • průmyslově zpracované potraviny, nekvalitní tuky, alkohol, jednoduché cukry
  • nízká konzumace vlákniny
  • užívaní léků, antibiotik
  • časté používání dezinfekce
  • stres
mikrobiom

Co zjistíme z vyšetření střevního mikrobiomu ?

Vzájemný poměr bakteriálních kmenů

Firmicutes a Bacteroidetes​

Procentuální zastoupení rodů

Lactobacillus a Bifidobacterium

Kondici střevního mikrobiomu

Molekulárně biologická analýza

Co zjistíme z vyšetření krve?

Metabolický rozbor krve v laboratoři  zjistí riziko poruchy metabolismu tuků a cukrů a odhalí nám možné ohrožení srdce (kardiovaskulárního systému), cév a riziko diabetu II.

Hodnoty
glykemie

Hodnoty triacylglycerolů​

Hodnoty HDL
LDL cholesterolu​

Konzultace výsledků

hubnutí opava

Konzultace probíha po doručení výsledků vyšetření mikrobiomu z brněnské laboratoře. Ty ukazují poměr a složení mikrobiomu. Na základě toho doporučíme další postup.

Co říkají klienti o naší nutriční poradně?​

Jitka MalíkovaJitka Malíkova
18:42 20 Oct 21
Vážení nevěříte ale věřte.Funguje to!.Čím víc jíte tím víc jste bliž k vaší spokojenosti.Mam 47 leť,tři děti a vyzkoušela jsem už vše co čtete a je na denním pořádku reklam.Nic z toho nefungovalo.S váhou přišly zdravotní problémy .Jestli zhmotněná přání existují tak mi poslala pana Petra.Děkuji za vrácení své hodnoty a lásky sama sebe . Naučil mě mít radost z toho co jíme ,vrátila jsem se do svých kalhot z mládí a ještě odešli zdravotní problémy.Ještě jednou děkuji.
Martinek KubinMartinek Kubin
08:52 20 Oct 21
Z vážení odešel stres a přišla zábava a motivace jít dál vpřed. Vášeň a nadchnutí pro věc Péťovi nechybí. Přátelský přístup je něco čím se od ostatních liší. Za mě 5 hvězdiček.
kelišovákelišová
08:50 20 Oct 21
Nejsem moc pisálek,ale takhle jsem s panem Petrem dopadl já😁😁Nevím,jak mu poděkovat. Hlavně za přístup,motivaci. Už mám po dietě,ale docházím dále. Na pokec,pro rady,ten přístup je až neskutečný👍A lidi,nepřibírám,prostě mě jen naučili jíst.Tak se toho nebojte.
Jana CepickovaJana Cepickova
08:18 20 Oct 21
Mám 63 let a za svůj život jsem vyzkoušela mnoho dietních programů. Nechápu, co jsem vše dokázala se svým tělem provádět a ono přežilo. A vždy přišel jojo efekt a já jsem vážila víc a víc. Ale teď, když mám Petra Bažana jako poradce, stal se zázrak. Pomalu se kila snižují. Bez stresů a bez hladu. A hlavně je skvělé, jak mě pan Petr neustále chválí a povzbuzuje. Dokazuje, že snížení váhy není o kilech, ale o tucích. Dodržovat nastavený jídelníček pro mě není trestem, ale radosti. A vážení není stresem, ale přátelským popovidanim. Nalezení příčin, proč váha stagnuje. Všem doporučuji pana Petra pro jeho lidský a individuální přístup. Je vidět, že ho klient zajímá jako člověk, kterému chce pomoci.
Stanislav JosefusStanislav Josefus
08:01 20 Oct 21
Nikdy jsem tomuto způsobu nevěřil. A říkal jsem si, že peníze se dají utratit i lépe. A světe div se. Spolu jsme si vše vysvětlili i mé obavy. Dali jsme se do toho. K mému velkému překvapení nehladovim, ba právě naopak jim více než dříve. A můj impuls ke změně jídla a optimalizace hmotnosti byl můj syn. Po slovech Tati já se za tebe stydím, nikdo nemá, tak velké břicho jako TY. A tím to začalo. Je to dlouhá cesta, ale mě se již vyplatila. Takže nečekejte a běžte si za tim sami. Nikdo jiný to za Vás neudělá.