výživový poradce bažan

Již 70% imunity máte ve střevech

Denně se ve svých nutričních poradnách setkáváme s klienty, kteří jsou obézní a mají hodně zdravotních problémů. Když nevíme, co se s tělem děje, doporučím vyšetření střevního mikrobiomu a krve. Nedávno u nás byla paní Jana, která chtěla zhubnout jen 7 kg. Nešlo jí to, protože z většiny jídel jí bylo špatně, byla „nafouklá“ nebo měla zácpu a bolesti břicha.

Když paní absolvovala analýzu krve a vyšetění střevního mikrobiomu, hned nám bylo jasné, proč je jí špatně z běžného jídla – složení její střevní mikrobioty bylo v nerovnováze a ty „správné bakterie“ zcela chyběly.

Vyšetření střevního mikrobiomu

Střevní mikrobiom (dříve nazýván mikroflóra) je pojmem zahrnujícím všechny mikroorganismy osidlující lidská střeva. 

Průměrná lidská střevní mikrobiota váží 1–2 kilogramy, je zastoupena přibližně 1000 druhy (v extrémních případech až 2500) a její složení ovlivňují faktory jako jsou strava, stres, životní prostředí, léky či dokonce způsob porodu.

Testování probíhá ze vzorky, kterou si odeberete doma a pošlete kurýrem do české laboratoře. Za pár týdnů budeme mít vaše výsledky a vy se dozvíte, co vás zajímá.

Co ovlivňuje lidský střevní mikrobiom?

  • průmyslově zpracované potraviny, nekvalitní tuky, alkohol, jednoduché cukry
  • nízká konzumace vlákniny
  • užívaní léků, antibiotik
  • časté používání dezinfekce
  • stres
mikrobiom

Co zjistíme z vyšetření střevního mikrobiomu ?

Vzájemný poměr bakteriálních kmenů

Firmicutes a Bacteroidetes​

Procentuální zastoupení rodů

Lactobacillus a Bifidobacterium

Kondici střevního mikrobiomu

Molekulárně biologická analýza

Co můžeme pro svj mikrobiom udělat již dnes?

Absolvovat vstupní konzultaci

Konzultace probíhají na našich poradnách v Opavě, v Hlučíné, Ostravě nebo ve Frýdku-Místku.

Absolvovat analýzu stravování

Zjistíme, jaké je složení vašeho jídelníčku a jak to ovlivňuje vaše metabolické pochody.

Nechat si vypracovat nutriční plán

Vás nový jídelníček bude odpovídat potřebám vašeho těla a pomůže s obnovením vaší střevní mikrobioty díky vhodnému stravování.

zdravý jídelníček na míru - nutriční plán

Konzultace výsledků

hubnutí opava

Konzultace probíha po doručení výsledků vyšetření mikrobiomu z laboratoře. Ty ukazují poměr a složení mikrobiomu. Na základě toho doporučíme další postup.

Co říkají klienti o naší nutriční poradně?​

Prajzská NUTRI
5.0
Na základě 42 recenzí
powered by Google
Martina KremserováMartina Kremserová
16:52 07 Feb 24
S p. Bažanem začínám druhý měsíc spolupráce a musím říct, že jsem opravdu mile překvapená. Nikdy jsem žádného nutričního poradce neoslovila a snažila se tak nějak sama. Pokud, ale člověk nemá disciplínu a má výkyvy, jde to těžko.Už teď mám téměř 3 kg dole a necítím žádné chutě ani hlad. Vřele doporučuji všem, kteří se neustále trápí a neví, jak začít!
Pavlina HrubáPavlina Hrubá
16:48 01 Feb 24
Chci poděkovat paní Kamile za pomoc a vstřícný přístup. Na začátku jsem moc nevěřila, že to bude na mě fungovat, ale každé kilo dole bylo novou motivací. Naučila jsem se používat nové potraviny, které mi zachutnaly. Netrpěla jsem hlady. Nakonec jsem za 6 měsíců zhubla 14 kg. Už měsíc je to jen na mě a navzdory uplynulým Vánocům a hříškům s nimi spojenými, si váhu držím. 😊 Můžu jen doporučit.
Janka MartínkováJanka Martínková
15:29 13 Dec 23
Jsem moc spokojená s kvalitou služby a s přístupem. Paní Kamila je žena na svém místě , která mě citlivě provedla změnou mého jídelníčku a péči o sebe. Její služby doporučuji využít pokud chcete ve svém životě udělat změnu k lepšímu. Její přístup je profesionální a velmi lidský. Děkuji za vše .
Zatím jsem se byla třikrát na inbody měření a rozhodně doporučuji a chystám se zase. Příjemná a nenásilná byla i následná konzultace a v interpretace výsledků, jelikož si příjem a jídelníček řeším sama (a toto nebylo nijak rozporovano) a jen jsme probrali nastavení a mé výsledky. Rovněž jsme v rámci vstupní konzultaci probrali i můj zdravotní stav s ohledem na mé diagnózy, což hodnotím také velice kladně, protože ne všude toto bývá zvykem. Pokud tedy hledáte profesionály se špičkovým vybavením a lidským a individuálním přístupem, je pro Vás Prajzská NUTRI rozhodně tím pravým místem.
Andrea PorubováAndrea Porubová
15:08 11 Dec 23
Minulý týden jsem ukončila roční ,,snažení,, s paní Kamilou, nejen o změně jídelníčku, ale hlavně o zdravém stylu vůbec. Musím ji hodně moc pochválit a poděkovat za obětavost a trpělivost, kterou se mnou měla, protože ne vždy byl výsledek měření takový, jaký by očekávala (nemoc, operace .....). I přesto mě dokázala vždy skvěle podpořit, poradit a nasměrovat k vysněnému výsledku. Nyní už bude jen na mě, jak budu pokračovat dál 🙂 Pro svůj klid , jsem rozhodnuta poradnu dále navštěvovat, alespoň přeměřit..... Ještě jednou mockrát děkuji, budu Vás 100 % doporučovat i jiným 🙂
Martina ZajíčkováMartina Zajíčková
20:04 10 Dec 23
Moc děkuji. Byla to skvělá cesta pod vedením p. Bažana za mým novým já. Na začátku jsem tomu nevěřila, ale vůbec, že to bude fungovat a já dám dolů nějaké kg..... Výsledek je úžasný mínus 30 kg, plno cm pryč.....a ten pocit, když se vejdete do věcí co jste nosila před x lety a samozřejmě to sebevědomí...... Moc děkuji, je to top......je to jen o tom fakt něco chtít změnit a pod vedením p. Bažana to jde...... Jo a to hlavní bez nějakých doplňků stravy či jiných předražených preparátů..... A velké plus, že s sebou můžete vzít úplně v klidu děti, když nemáte hlídání 🤣😀. Tuto poradnu stojí za to navštívit. Jsem ráda, že jsem si Vás vybrala.
Jan CygalJan Cygal
13:58 26 Nov 23
P. Bažan je profesionální, dobře se vyzná ve svém oboru a jeho plány nesou výsledky, kterých chce člověk dosáhnout. Výborně a pestře nastavený jídelníček obohatí o plán se správnou mírou fyzcké zátěže a vy už pak jen koukáte, na zázraky, které se dějí s vašim tělem. Má zkušenost s Prajzskou NUTRI je 10/10 (a to jsem císarák ;D)
Michaela NosovaMichaela Nosova
14:48 21 Oct 22
Považuji se jako nad míru spokojená klientka Prajzské Nutri, která se poprvé v životě odhadla využít služby odborníků při své cestě za spokojenějším já. Tři roky po narození syna jsem se marně snažila dostat na svou původní váhu, tak abych se zase cítila dobře. Nejsem zastáncem diet, hladovek, tabletek a dalších podobných nesmyslů. Chtěla jsem zhubnout zdravě, bez využití speciální stravy, s omezeným prostorem pro pohyb ale hlavně udržitelně. Tohle všechno se mi podařilo, naučila jsem se vnímat své tělo a pod pravidelným dohledem odborníka to šlo podstatně snáz! Všem kteří chtějí změnit svůj život, zdraví, cítit se lépe a najít ztracené sebevědomí mohu jen a jen doporučit!
Radana WeimerováRadana Weimerová
06:28 06 Oct 22
Jsem velice ráda, že jsem se rozhodla jít do nutriční poradny a zrovna do Prajzské Nutri. Z přístupem jsem nadmíru spokojená a o výsledku ani nemluvím....za 6 měsíců 12 kg dole. I přesto, že občas hřeším váha nejde nahoru. Nastavení jídla poradce mne naučilo jist jinak a funguje to, hlavně jídlo je nastaveno z běžných potravin a poradce mne necpe ke koupi zbytečně drahých výrobků. Vždy se těším na kontrolu a namotivování poradce. Všem vřele doporučuji.
Kateřina JelínkováKateřina Jelínková
16:35 06 Sep 22
Určitě nelituji svého rozhodnutí jít se poradit ohledně jídelníčku právě tady. Setkala jsem se s milým a profesionálním přístupem. Díky poradenství v sestavení jídelníčku jsem zhubla za 5 měsíců 10 kg a ještě hodlám pokračovat. Určitě doporučuji 🙂 !
Lucie JanuškováLucie Janušková
19:40 31 Aug 22
Skvělý přístup.Jídelníček sestaveny tak, že je radost z něj vařit.Naučila jsem se stravovat správně a zjistila jsem chyby, které jsem dělala.
Michaela OrlíkováMichaela Orlíková
06:20 09 Jun 22
Moc ráda doporučuji všem, kteří v hubnutí tápou a potřebují rozumět svému tělu. Hubneme v tandemu se sestrou a Petr je nám oporou. Petrovi děkuji za to, že mě učí si osvojit zdravý životní styl, a tedy hubnout trvale. Učil mě mít ráda pohyb a dnes si už svůj den bez dlouhých svižných procházek neumím představit. Jako nutriční poradce je velmi milý, empatický a vtipný.
Jitka MalíkovaJitka Malíkova
18:42 20 Oct 21
Vážení nevěříte ale věřte.Funguje to!.Čím víc jíte tím víc jste bliž k vaší spokojenosti.Mam 47 leť,tři děti a vyzkoušela jsem už vše co čtete a je na denním pořádku reklam.Nic z toho nefungovalo.S váhou přišly zdravotní problémy .Jestli zhmotněná přání existují tak mi poslala pana Petra.Děkuji za vrácení své hodnoty a lásky sama sebe . Naučil mě mít radost z toho co jíme ,vrátila jsem se do svých kalhot z mládí a ještě odešli zdravotní problémy.Ještě jednou děkuji.
Martinek KubinMartinek Kubin
08:52 20 Oct 21
Z vážení odešel stres a přišla zábava a motivace jít dál vpřed. Vášeň a nadchnutí pro věc Péťovi nechybí. Přátelský přístup je něco čím se od ostatních liší. Za mě 5 hvězdiček.
kelišovákelišová
08:50 20 Oct 21
Nejsem moc pisálek,ale takhle jsem s panem Petrem dopadl já😁😁Nevím,jak mu poděkovat. Hlavně za přístup,motivaci. Už mám po dietě,ale docházím dále. Na pokec,pro rady,ten přístup je až neskutečný👍A lidi,nepřibírám,prostě mě jen naučili jíst.Tak se toho nebojte.
Jana CepickovaJana Cepickova
08:18 20 Oct 21
Mám 63 let a za svůj život jsem vyzkoušela mnoho dietních programů. Nechápu, co jsem vše dokázala se svým tělem provádět a ono přežilo. A vždy přišel jojo efekt a já jsem vážila víc a víc. Ale teď, když mám Petra Bažana jako poradce, stal se zázrak. Pomalu se kila snižují. Bez stresů a bez hladu. A hlavně je skvělé, jak mě pan Petr neustále chválí a povzbuzuje. Dokazuje, že snížení váhy není o kilech, ale o tucích. Dodržovat nastavený jídelníček pro mě není trestem, ale radosti. A vážení není stresem, ale přátelským popovidanim. Nalezení příčin, proč váha stagnuje. Všem doporučuji pana Petra pro jeho lidský a individuální přístup. Je vidět, že ho klient zajímá jako člověk, kterému chce pomoci.
Stanislav JosefusStanislav Josefus
08:01 20 Oct 21
Nikdy jsem tomuto způsobu nevěřil. A říkal jsem si, že peníze se dají utratit i lépe. A světe div se. Spolu jsme si vše vysvětlili i mé obavy. Dali jsme se do toho. K mému velkému překvapení nehladovim, ba právě naopak jim více než dříve. A můj impuls ke změně jídla a optimalizace hmotnosti byl můj syn. Po slovech Tati já se za tebe stydím, nikdo nemá, tak velké břicho jako TY. A tím to začalo. Je to dlouhá cesta, ale mě se již vyplatila. Takže nečekejte a běžte si za tim sami. Nikdo jiný to za Vás neudělá.